:) ناشناخته‌های هزاره‌ی جدید

يكشنبه, ۳۰ شهریور ۱۳۹۳، ۰۴:۴۶ ب.ظ

Dr House M.D. TV Series

سلام!

دیدم واقعاً نمی تونم معرفیش نکنم! :)

مشخصات:

نام: Dr House M.D. یا ساده تر House. 

امتیاز سریال در IMDb : از ده : 8.9 

توضیحات:

دکتر گریگوری هاوس، ( گرگ، هاوس، همه چیز صداش می کنن، عموماً فقط بهش می گن هاوس :-" ) یه پزشکه عفونت شناسه که الان در دپارتمان تشخیص بیماری ( Medical Diognosis Department ) یه بیمارستان آموزشی (Princeton–Plainsboro Teaching Hospital (PPTH) ) توی نیوجرسی کار می کنه، ولی اون یه دکتر عادی نیست. 

هاوس به خاطر یه ماجرا، که توی قسمت یکی مونده به آخر سیزن اول مشخص می شه، پاهاش دچار بیماری ای می شن که باعث می شه پای چپش ( فکر می کنم، کاملاً مطمئن نیستم :-" :-؟ ) تقریباً بی استفاده باشه، برای همین هاوس همیشه از یه عصا استفاده می کنه. البته پاش باعث درد می شه و هاوس به یه جور اعتیاد به یه نوع داروی مسکن، به نام وایکودین مبتلاست. 

گریگوری هاوس یه نابغه ی بی اخلاق و بدبینه. هاوس یه تیم سه نفره داره که فقط برای خودش کار می کنن و در تشخیص بیماری ها بهش کمک می کنن. اون خودش بیمار ها رو انتخاب می کنه - و به گفته ی دکتر کادی توی یکی از اپیزودها، هر دو هفته یه بار یه بیمار قبول می کنه. بیمارهاش عموماً مریضی های عجیب و غریبی دارن که هیچ دکتری نتونسته بفهمه و هاوس اون ها رو کشف می کنه. عموماً هم به یه سری راه غیرمعمول. مثلاً هاوس توی بیشتر قسمت ها یکی از اعضای تیمش رو می فرسته که دزدکی برن توی خونه ی بیمار و اونجا رو بررسی کنن. بدون اجازه ی بیمار بهش دارو می ده و اگه لازم باشه به بقیه ی دکترها دروغ می گه.

هاوس به شدت هر جور اعتقادی رو نفی می کنه، چه خدا، چه خرافات، چه فرشته ها، چه هر چیز دیگه ای که فکرش رو بکنین. برزگترین شعار هاوس اینه:

EveryBody Lies

ولی ته قلبش دلش می خواد بهش ثابت بشه که داره اشتباه می کرده و دنیا ممکنه جای خوبی باشه. 

هاوس هیچ دوستی نداره، به جز همکارش دکتر ویلسون. ویلسون برای هاوس که استایل خیلی شرلوکی ای داره، یه جور واتسون محسوب می شه . بهش انگیزه می ده، مواظبشه و بعضی وقت ها برای حل کردن پرونده ها بهش ایده می ده.  ویلسون سرطان شناسه. 

دکتر لیزا کادی که غده شناسه، رئیس هاوس و مسئول بیمارستانه. هاوس و کادی هم دیگه رو دوست دارن - نسبتاً البته :-" - ولی هر وقتی که حتی دکتر کادی کله شق هم جلو بیاد، هاوس یه چیزی رو بهم می زنه یا یه مسخره بازی ای راه می ندازه. در کل هاوس علاوه بر معتاد بودنش، یه رفتا ر به شدت غیر اجتماعی و بچگانه داره و همیشه هم دوستاش ازش می خوان که بزرگ بشه. 

هاوس گیتار و پیانو می زنه و عاشق درام های بیخود تلوزیونیه. یه نکته ی خیلی مهم در موردش اینه که هاوس به هیچ وجه اهمیتی در مورد بیمارهاش نمی ده، تنها چیزی که براش مهمه بیماری، یا به قول ویلسون حل کردن پازله. هاوس بیشتر اوقات حتی بیمار رو نمی بینه. هیچ وقت لباس و روپوش پزشکی نمی پوشه و کروات نمی زنه. لباس هاش هم بیشتر اوقات اتو نکشیده ست. ولی با وجود معلولیتش، یه موتورسیکلت - بسیار شیک :-" - می رونه.

اینا بطری های وایکودینه :)

تیم هاوس توی سه تا فصل اول ثابته، ولی توی فصل های بعدی مرتباً عوض می شه. تیم اولیه شون از دکتر رابرت چیس استرالیایی که متخصص مراقبت های ویژه ست، دکتر آلیسون کمرون که متخصص سیستم ایمنی بدن انسانه ، و دکتر اریک فورمن که عصب شناسه تشکیل شده . 

از پایین سمت راست به بالا، فورمن، ویلسون، کادی، چیس و کمرون. وسطی هم هاوس :-"

شباهت بی حد و اندازه ی دکتر گریگوری هاوس به شرلوک هلمز ( اعتیاد، زدن موسیقی برای فکر کردن، اهمیت ندادن به بیمار/ ممشتری هاشون، نابغه بودن و دوست داشتن حل پرونده ها، دقت به همه چیز، داشتن یه دوست، و دستیار ) اصلاً اتفاقی نیست. حتی پلاک خونه ی هاوس 221B ـه. :-"

کارگردان مجموعه می گه من می خواستم یه نوع جدید و نو از شرلوک خلق کنم... و واقعاً هم موفق شده. 

توی سیزن های بعد، تیم جدید هاوس از دکتر لارنس کاتنر، که متخصص بیماری های ورزشیه، دکتر کریس تاوب که جراح پلاستیکه و دکتر رمی هدلی ( که هاوس سیزده صداش می کنه ) که متخصص پزشکی داخل بدن و اندام هاست. و اریک فورمن که توی تیم قبلی هم بود. از اواخر سیزن پنج، یکی از اعضای تیم کاملاً میره و بعد از اون تغییرات زیادی ایجاد می شه، ولی به طور کل همین ها هستند. 

از راست به چپ، دکتر کریس تاوب، دکتر آلیسون کمرون، دکتر اریک فورمن، نشسته دکتر لیزا کادی، هاوس، دکتر لارنس کاتنر، نشسته دکتر رابرت چیس، دکتر رمی هدلی، دکتر جیمز ویلسون. 

نقل از ویکی پدیا:

 • دکتر هاوس یا هاوس ام. دی. (.House M.D) نام یک سریال تلویزیونی بسیار پرطرفدار در ایالات متحده آمریکاست. این سریال نزدیک به ۲۰ میلیون بیننده دارد.
 • این سریال تلویزیونی از سال ۲۰۰۴ تا سال ۲۰۱۲ در هشت فصل از شبکه فاکس آمریکا پخش شد.
 • سازندهٔ این اثر دیوید شور است، و سریال تا کنون برنده جوایزی از جمله جایزه امی که برترین جایزه شبکه‌ای تلویزیونی آمریکاست، شده‌است.
 • فصل‌های دوم تا چهارم این سریال جز ده سریال پربینندهٔ ایالات متحده بودند. در سال ۲۰۰۸ این سریال پربیننده‌ترینن برنامهٔ تلویزیونی در سرتاسر جهان بود و ۶۶ کشور این سریال را پخش کردند.
 • از ویژگی‌های سریال این است که در مکالمات داستان، کلمات و اصطلاحات تخصصی پزشکی به وفور به کار برده می‌شود، به طوری که بسیاری فقط برای یادگیری بیماری‌ها و اصطلاحات تازه به تماشای سریال می‌نشینند. قسمت پایانی این مجموعه یعنی اپیزود ۲۲ از فصل ۸ در ۲۱ می ۲۰۱۲ پخش شد
 • هر قسمت از سریال راجع به بیماری است که دچار مرضی لاینحل و مرموز است. دکتر هاوس از روش‌های مختلف و گاهی نامتعارف به همراه تیم خود می‌کوشد سر از راز بیماری درآورد. حتی اگر هم لازم باشد، غیر قانونی وارد منزل بیمار شده و برای کشف علت بیمار تحقیقات انجام می‌دهد. دکتر هاوس به غیر از تسخیر راز بیماری به چیزی نمی‌اندیشد، حتی به ظاهر و پوشش خود. دکتر هاوس به سریال عشقی General Hospital علاقه‌مند است. برای او بیمار مهم نیست بلکه بیماری مهم است. لباس سفید پزشکی بر تن نمی‌کند، کراوات نمی‌زند، از زیر ویزیت بیماران در می‌رود، آب‌نبات چوبی می‌خورد و گیم بوی بازی می‌کند. برایش مهم نیست دیگران درباره‌اش چه فکری می‌کنند و او نیز به دیگران اهمیتی نمی‌دهد و یا لااقل نشان می‌دهد که اهمیتی نمی‌دهد. او می‌لنگد ولی لنگیدن‌اش و عصایش نه مایهٔ ابهت اوست و نه مایهٔ ناتوانی‌اش. طنز تلخی در بیان و غم پنهانی در چهره دارد. او شبیه هیچ کس نیست و تنها شبیه یک کس است و آن هم خود دکتر هاوس است.

کارگردان : David Shore

بازیگران:

 • Hugh Laurie
 • دکتر گریگوری هاوس.
 • Lisa Edelstein
 • دکتر لیزا کادی.
 • Omar Epps
 • دکتر اریک فورمن. 
 • Robert Sean Leonard
 • دکتر جیمز ویلسون.
 • Jennifer Morrison
 • دکتر آلیسون کمرون
 • Jesse Spencer
 • دکتر رابرت چیس.
 • Peter Jacobson
 • دکتر کریس تاوب
 • Kal Penn
 • دکتر لارنس کاتنر
 • Olivia Wilde
 • دکتر رمی هدلی

این سریال کلاً هشت سیزن و 177 اپیزود داره :)

من که خیلی عاشقشم، ببینید حتماً :-"

۹۳/۰۶/۳۰
نگار. س.

نظرات  (۶)

۲۷ دی ۹۴ ، ۰۰:۲۷ پوریا آریافر
دیدمش قشنگه
راستی عکس های این پستت نشون داده نمیشه
وای نگار...می دونی چه معمایی رو برام حل کردی؟ چند وقته سر تا سر اینستاگرام ادیت هاشو می دیدم و پیداش نمی کردم...وای قربانت!
+ Grey's anatomy رو هم خوشم میاد
پاسخ:
ادیت های کی؟
خواهش :دی
+ نع :| دوستش ندارم :-"
من گاهی دلم میخاس شرلوکو بغل کنم:)) ♡♡

تو ام آپ کن دیگه :|||| اه
پاسخ:
شرلــــــــــــــــــــــــــوک 3> 3> [ نویسنده رو در حال دویدن به سمت شرلوک با دست های باز تصور کنید :دی ]

چشم :-"
درود :)
اینم لینک سریال :) :

http://filmdl.net/?page_id=294
پاسخ:
بسی تشکر :)
 
میذارمش توی پست :)
آخجون من عاشق نابغه های بد اخلاقم ! مثل شرلوک :))))

حتما باید ببینمش :) ممنون از معرفی نگار :)

ولی آخه دوروز مونده به ماه مهر معرفی میکنن چنین چیزی رو ؟ :| :((

پاسخ:
عالین :)) ولی من یه چیزی که نسبت به شرلوک توی هاوس خیلی دوست دارم، اینه که هر وقت اعتیاد شرلوک رو نشون می ده اعصاب خورد کن می شه. اینجا من همزمان دلم برای هاوس می سوزه، هم به بقیه شون می خوام بگم درک کنین یه کم! :-"

خواهش می شه :) هاوس عموماً صحنه نداره، ولی خب حرفاش بعضی اوقات کافیه :-" گفتم حواست باشه :)

ببخشید :-"
من حتمااااااااااااااااا باید این سریالو ببینم!یعنی جزو واجباته واجباتتتتتتتتتتتت
یعنی محشرررررررررررررررررررررر
یعنی نگار عجب پستی بود خدایییییییییییییی
باو دکتر هاوسم خفنه ها
ولی خدایی شرلوک هولمز ی جیگر دیگه ایه نه؟
پاسخ:
اره حتماً حتماً ببینش :)

هاوس خیلیییییییییی باحاله! خیلییییییییی :)

شرلوک فرق داره. خیلی شبیهن ولی شرلوک یه جور دیگه بامزه س :)

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">